Najlepsze szczotki do rozczesywania włosów

Każda kobieta potrzebuje dobrej szczotki do rozczesywania włosów, która nie będzie ich wyrywać, ale pozwoli na uzyskanie efektu tak zwanej gładkiej tafli. Dorze rozczesane włosy będą wygładzone i błyszczące, co doda atrakcyjności.

Czesanie włosów pozwala na równomierne rozprowadzenie naturalnego sebum, które tworzy warstwę ochronną przed niesprzyjającymi czynnikami zewnętrznymi. Można też liczyć na poprawienie krążenia krwi w skórze głowy, co przeciwdziała wypadaniu włosów i pobudza je do wzrostu. Czesanie to skuteczny sposób na złuszczenie martwego naskórka i pozbycie się różnych zanieczyszczeń ze skóry i włosów.

Jak wybrać szczotkę do rozczesywania włosów?

Obecnie na rynku dostępnych jest multum rodzajów szczotek do włosów, przez co trudno zdecydować się na konkretny model. Istotne przy zakupie będzie zwrócenie uwagi na praznaczenie tego akcesorium. Inne typy szczotek dedykowane są do czesania włosów, a inne do ich stylizacji. Znaczenie ma materiał, z którego została wykonana szczotka. Warto postawić na naturalność, czyli na materiał drewniany z włosiem dzika. W przypadku szczotek metalowych i z tworzywa sztucznego trzeba liczyć się z podatnością na elektryzowanie się włosów. Ostre i nierówne końce mogą też poczynić się do uszkodzenia włosów. Dobrym wyborem będzie również włosie silikonowe. Szczotkę powinno się dobrać do rodzaju włosów – inny typ sprawdzi się przy włosach prostych, kręconych, cienkich, gęstych i grubych. Nie bez znaczenia są także ewentualne problemy skórne typu łupież czy nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy.

Rodzaje szczotek do włosów

W przypadku włosów kręconych zaleca się wybierać szczotki z naturalnych materiałów, typu drewno czy bambus, z zębami grubymi i szeroko rozstawionymi. Zmniejszy to problem z elektryzowaniem się włosów, natomiast naturalne włosie pozwoli na dokładne ich rozczesanie. Jeśli włosy są cienkie i delikatne, to warto wybrać szczotkę gęstą, z naturalnego włosia dzika. Przy włosach długich rewelacyjnie sprawdzają się duże i okrągłe szczotki, najlepsze będą te w wersji ceramicznej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku używania szczotki podczas suszenia włosów, gdyż przyspiesza ten proces i jednocześnie zapobiega niszczeniu włosów. Jeśli włosy są grube i mają tendencję do puszenia się, zaleca się postawić na szczotkę płaską i podłużną, najlepiej z syntetycznym włosiem – naturalne może mocno utrudniać rozczesanie włosów. Świetną opcją będzie szczotka z nylonowym włosiem, która poradzi sobie przy splątanych i grubych włosach. Dużym ułatwieniem będzie też elektryczna szczotka do włosów z funkcją jonizacji. Pozwala na wygładzenie włosów, staną się sypkie i miękkie.