Jak usunąć zamarznięty śnieg?

Niesprzyjające warunki atmosferyczne zimą sprawiają, że większość osób najchętniej nie opuszczałyby swojego ciepłego zacisza domowego. Niestety trudno wyobrazić sobie taką możliwość, gdy chodzi się do szkoły, pracy, trzeba zrobić zakupy czy załatwić coś na mieście. Problem stanowią nie tylko ujemne temperatury, ale też śnieg i lód.

Koniecznością staje się odśnieżenie podjazdu, aby można było poruszać się swobodnie po swojej posesji i zmniejszyć ryzyko negatywnego w skutkach upadku. Ręczne usuwanie śniegu i lodu byłoby żmudnym, czasochłonnym zajęciem. Warto sięgnąć po odśnieżarki, które ułatwią i przyspieszą wykonanie tego zadania. Zimowych dni w Polsce nie brakuje, dlatego zakup takiego urządzenia będzie świetnym rozwiązaniem.

Jak wybrać odpowiednią odśnieżarkę?

Odśnieżarka to świetne urządzenie w okresie zimowym, gdyż pozwala na szybkie uporanie się ze śniegiem i lodem. W przypadku ujemnych temperatur nie ma mowy o tym, aby cokolwiek zaczęło topnieć i znikać. Trzeba pozbyć się tego we własnym zakresie, a z pomocą przychodzą odśnieżarki, niezwykle łatwe w obsłudze, pozwalające zaoszczędzić sporo czasu. W przypadku niedużej powierzchni wystarczające będą odśnieżarki elektryczne, które wymagają zasilania sieciowego. Jeśli warstwa śniegu i lodu nie jest gruba, tego typu urządzenia świetnie sobie z nią poradzą. Na dużą działkę lepiej sprawdzą się odśnieżarki spalinowe, które działają bezprzewodowo, wyposażone są w silnik o dużej mocy. Będą nieocenione przy grubej pokrywie śnieżnej i mocno zamarzniętej powierzchni. Trzeba jednak liczyć się z wyższymi kosztami, dużym natężeniem hałasu i generowaniem spalin. Do wyboru są jedno i dwustopniowe odśnieżarki spalinowe. Te pierwsze wystarczą przy niewielkich powierzchniach, natomiast modele dwustopniowe są w stanie wyrzucić zebrany śnieg na kilkadziesiąt metrów. Przy nierównej powierzchni i mokrym śniegu świetnie sprawdzą się odśnieżarki trójstopniowe, najlepiej radzą sobie z rozdrabnianiem śniegu i lodu, ale są drogie i ciężkie.

Odśnieżarki – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odśnieżarkę, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pierwszą będzie wydajność urządzenia, którą dobiera się do wielkości powierzchni, z której ma być usuwany śnieg i lód. Przy mocno zasypanym i oblodzonym podłożu najlepsze będą modele dwustopniowe. Znaczenie ma także waga odśnieżarki, co wpływa na komfort użytkowania i efektywność działania. Istotny jest też hałas, dlatego należy mieć na uwadze liczbę decybeli. W przypadku nierównego terenu najlepszym wyborem będą odśnieżarki gąsienicowe. Z kolei na płaskiej powierzchni lepiej radzą sobie modele kołowe. Nie można też zapomnieć o zwróceniu uwagi na wyposażenie dodatkowe, w tym akcesoria do odśnieżarek i traktorków. Najważniejsze jest przecież to, aby odśnieżanie sprawiało nam radość – nie problem!