okna pcv rzeszow

Okna PVC – zwane często plastikowymi – to bardzo często spotykany element stolarki. Inwestycja w nie wiąże się z szeregiem korzyści, których niestety często się nie docenia. Jest to błąd, który niejednokrotnie skutkuje podwyższonymi kosztami eksploatacji.

Proste czyszczenie

Każdy, kto posiada okna PCV wie, że są one niezwykle proste w czyszczeniu. Usuwanie zabrudzeń z profili PCV jest niezwykle łatwe i zajmuje dosłownie kilka chwil. Co więcej, czyszczenie ich nie wymaga zastosowania specjalistycznych środków chemicznych. Często wystarczy do tego celu zwykła, ciepła woda z mydłem i delikatna szmatka lub miękka gąbka.

Ciekawa stylistyka

Nie wszyscy wiedzą, że nowoczesne okna PCV dorównują swym drewnianym odpowiednikom pod kątem elegancji, szyku i designu. Niektóre z nich mogą prezentować się dokładnie tak samo, jak okna drewniane. Inne z kolei zaskakują swym… zielonym, niebieskim, a nawet żółtym wyglądem. Dzięki temu doskonale komponują się one z aranżacją elewacji zewnętrznej i to niezależnie od jej formy i materiału, z którego jest zaprojektowana.

Rozbudowana struktura i zróżnicowane rodzaje

Zwykle okna PCV produkuje się z polichlorku winylu. W skład ich struktury wchodzą charakterystyczne, cienkie ścianki, które są dodatkowym zabezpieczeniem termoizolacyjnym. Dzięki temu powstają w nich charakterystyczne komory, których – w zależności od modelu – mogą występować w konfiguracji od pięciu do nawet ośmiu komór. Każdy z profili wzmacniany jest dodatkowo specjalnymi wkładkami ze stali ocynkowanej lub dopasowanego włókna szklanego. Dzięki temu:

– ich cena jest znacznie niższa, zwłaszcza w porównaniu do okien drewnianych,
– zapewniają one maksymalną izolację termiczną,
– charakteryzują się dużą trwałością, choć trzeba przyznać, że są podatne na odkształcanie ze względu na bezpośrednie oddziaływanie promieni słonecznych.

Okna PCV rodzaje i ich zastosowanie

Najpopularniejszą wśród nabywców odmianą okien PCV jest ich standardowa wersja. Są to modele z klasyczną, białą ramą. Alternatywą dla nich są okna PCV ze specjalną, antywłamaniową szybą, która charakteryzuje się duża odpornością na bezpośrednie oddziaływanie mechaniczne. Opcjonalnie można też wybrać okna z niestandardowymi okuciami, które nadają im wyjątkowego i ciekawego wyglądu. Standardem są okna z wbudowanymi otworami wentylacyjnymi.

Do najważniejszych zalet okien PCV należy przede wszystkim ich współczynnik termoizolacji, który – w porównaniu z tak niską ceną – stanowi bardzo atrakcyjne rozwiązanie dla inwestora.